ד"ר סיגל טל

ד"ר סיגל טל מנהלת את יחידת ה-mri והנוירורדיולוגיה ב"אסף הרופא", המרכז הרפואי הרביעי מבחינת גודלו במערכת הבריאות הממשלתית. מרכז זה הוקם מייד לאחר קום המדינה בשטח ששימש קודם לכן כמחנה של הפלמ"ח (כחלק מבסיס צריפין) והוא משרת אוכלוסיה רחבה במיוחד באזור השפלה, כמיליון אישה ואיש. בהתאם גם יחידת הנוירורדיולוגיה וה-mri הינה יחידה מרכזית שמגיע אליה קהל רחב.

בנוסף לתפקידה כמנהלת היחידה הנ"ל משמשת ד"ר טל כמרצה (באוניברסיטת אריאל) וכרדיולוגית פרטית (רדיולוגיה הוא הענף ברפואה שעוסק בפענוח בדיקות דימות רפואיות ובפרט ct וכמובן mri, שתי הבדיקות המתקדמות ביותר הקיימות כיום).

הכשרה מעמיקה ורזומה עשיר

בכדי להפוך למנהלת יחידה ב"אסף הרופא" וליהנות ממוניטין מרשימים עברה ד"ר סיגל טל באופן טבעי דרך ארוכה במהלכה צברה ניסיון עשיר וכן ידע מקיף ומעמיק.

תחילתה של דרך זו באוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיימה לימודי רפואה בהצטיינות. לאחר מכן התמחתה ד"ר טל ברדיולוגיה אבחנתית – בקריה הרפואית רמב"ם שבחיפה ובמרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.

לאחר ההתמחות הנ"ל הגיעה תורה של תת התמחות ספציפית: נוירורדיולוגיה, כלומר דימות של אחת המערכות החשובות ביותר בגוף האדם הלא היא מערכת העצבים. על-מנת לזכות בהכשרה המעמיקה ביותר והמתקדמת ביותר בחרה ד"ר סיגל לעבור אותה בבית החולים הניו יורקי NYU.

את כל הידע שצברה סיגל טל היא החלה ליישם בתפקידים אותם מילאה לאורך השנים: היא הקימה את מרכז הייעוץ לדימות של מכבי שירותי בריאות וניהלה אותו וכמו כן כיהנה כרדיולוגית הראשית של גוף זה, ניהלה את מערך הדימות של אסותא, ועוד.

את עיקר הניסיון צברה ד"ר טל כרופאה בכירה ביח' לנוירורדיולוגיה בביה"ח שיבא תל השומר, תפקיד אותו מילאה במשך עשור שלם. בעקבות הצטיינותה בתפקיד זה מונתה ד"ר סיגל למנהלת יח' ה-mri והנוירורדיולוגיה של "אסף הרופא" ועשתה חיל גם שם.

החזון של ד"ר טל

כאחת הנוירורדיולוגיות הבכירות בארץ, שואפת ד"ר סיגל טל להצעיד לא רק את ביה"ח בו היא עובדת קדימה אלא לעשות זאת עבור התחום בכללותו – ובפרט מדובר על יצירת סטנדרטים גבוהים לביצוע הבדיקות השונות הנכללות תחת ההגדרה "דימות" והצטיידות במיטב המכשור המשוכלל בתחום של בדיקות mri ובדיקות ct, בדיקות מצילות חיים כשהן מבוצעות בסטנדרטים גבוהים ע"י ציוד מתקדם.

במקביל מבקשת ד"ר טל לשדרג גם את מעמדם של הרדיולוגים עצמם, שהרי לא די במכשירים מתקדמים אלא נדרש גם פענוח איכותי ומוקפד במיוחד. דגש נוסף של ד"ר טל, הן במסגרת עבודתה ב"אסף הרופא" והן כרדיולוגית פרטית, הוא על שירות קשוב ורגיש – שהרי הפציינטים הם בני אדם שנמצאים במתח רב בשל אי הוודאות והציפייה לממצאים של בדיקות הדימות.

לקריאה נוספת: אודות ד"ר סיגל טל

לדף הבית: לחץ כאן

ד"ר סיגל טל
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים