מכוני mri פרטיים

CT9

בדיקת mri היא האמצעי המתקדם ביותר לאבחון המצב של איברים פנימיים. במיוחד מצטיין אמצעי הדימות שפותח כבר בשנות ה-70 של המאה הקודמת ביכולת להדגים את האיברים שקשורים למערכת העצבים המרכזית, כלומר המוח ועמוד השדרה. בנוסף מדובר בבדיקה לא פולשנית, לא מכאיבה וכזו שלא מצריכה חשיפה לקרינה, ובהתאם היא האופציה המומלצת במקרים רבים מאוד.

לצד היתרונות אי אפשר להתעלם מהחסרונות. ליתר דיוק לא מדובר בחיסרון של ה-mri עצמו אלא במצב הלא פשוט של הרפואה הציבורית בישראל. בהשוואה למדינות אחרות, מספר מכשירי הדימות בתהודה מגנטית (Magnetic Resonance Imaging) בארץ נמוך מאוד – לפי דו”ח של ה-OECD (ארגון המדינות המפותחות) משנת 2017 בישראל יש רק קצת יותר מ-4 מכשירי mri לכל מיליון בני אדם, בזמן שהממוצע הוא כמעט פי 4! (ולשם השוואה, בגרמניה יש 30 מכשירים לכל מיליון איש וביפן – 52).

התוצאה, באופן טבעי, היא תורים ארוכים והמתנה ממושכת, לפעמים גם מייאשת, לבדיקה. כתוצאה מכך לא מעט אנשים שזקוקים לדימות מחפשים מכוני mri פרטיים.

בדיקה במכוני MRI פרטיים, תחסוך לכם המתנה של חודשים:

מכוני mri פרטיים פועלים לצד בתי החולים שהצטיידו במכשיר מציל החיים בזכות התמונה המדויקת של איברים מורכבים ורגישים. מכונים אלה הם כמובן אופציה אפשרית לכל מי שרוצה לעבור את הבדיקה בלי לחכות לה שבועות ארוכים ואפילו חודשים – וכדאי לזכור שבזמן ההמתנה ישנו גם מתח רגשי רב בגלל חוסר הוודאות עד לקבלת הממצאים הרפואיים – אבל חשוב לדעת שגם במכונים התורים הופכים לעתים לארוכים.

אחת הדרכים לעבור mri בלי המתנה היא לבצע את הבדיקה במכוני MRI פרטיים.

כשעוברים את הבדיקה החשובה באחד מאותם מכוני mri פרטיים, ובעצם גם בבית חולים, מומלץ לזכור שהמפתח לאבחון מדויק לגמרי הוא איכות הפענוח.

מכשירי ה-mri עצמם הם כמובן בכל מקרה איכותיים, אבל אם מי שעובר על הממצאים שמפיק המכשיר מפספס פרטי מידע חיוניים, התוצאה תהיה מן הסתם אבחון שגוי – ובהקשר זה כדאי להיות מודעים לנתון לא פשוט: לפי הערכת אנשי מקצוע בכירים בתחום הרפואה, בערך ב-10% עד 20% מבדיקות ה- mri מתרחשת טעות כלשהי בזמן הפענוח!

הסיבה העיקרית לכך היא העומס בבתי החולים וגם במכונים. בארץ קיים מחסור חמור ברדיולוגים – כך נקראים הרופאים שעוברים את ההתמחות הנדרשת כדי לבצע פענוח של תוצאות דימות (mri, סי.טי., אולטרסאונד ועוד) – ולכן פרק הזמן שמוקדש לכל פענוח מצומצם יחסית.

כדי להבטיח אבחון נכון ללא טעויות, מומלץ להיעזר בשירות של פענוח mri פרטי. במסגרת שירות זה נבדקות התוצאות שמפיק מכשיר הדימות בתהודה מגנטית על-ידי נוירו-רדיולוג/ית מנוסה במיוחד. השילוב בין הניסיון, הבקיאות המקצועית (כולל תת התמחויות חשובות) והאפשרות להקדיש לכל פענוח את מלוא תשומת הלב מבטיח ששום פרט לא יתפספס, ובהתאם אבחון שיאפשר לכם לדעת בדיוק מה המצב הרפואי שלכם. פענוח פרטי מתבצע תוך 24 שעות וכולל גם הסברים מפורטים לגבי הממצאים.

 

אולי יעניין אותך:

מכוני mri פרטיים
5 (100%) 1 vote
1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים